Odbiór mieszkania Wrocław inspektor

Odbiór mieszkania Wrocław inspektor | Tel. 539 356 009

Na czym polega odbiór mieszkania, jakie zadania realizuje i co sprawdza podczas odbioru inspektor - przeczytasz poniżej.

Chcesz zagwarantować sobie spokój i sprawne przeprowadzenie odbioru mieszkania we Wrocławiu? Zatrudnij specjalistę, który zadba o to, aby cały proces był efektywny i zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Odbiór mieszkania Wrocław specjalista i fachowiec 

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnego odbioru mieszkania we Wrocławiu? Po pierwsze inżynierowie ułatwią Ci wykonanie całego procesu. Mają oni odpowiednie doświadczenie, które pozwala maksymalnie skrócić czas działań przy jednoczesnym zachowaniu ich rzetelności. Profesjonaliści współpracujący z naszą firmą mają wykształcenie kierunkowe i wiedzę, co w połączeniu z doświadczeniem pozwala im znaleźć właściwie każdą usterkę – od niewielkiego pęknięcia po dużą wadę konstrukcyjną. Oprócz tego, inżynierowie posiadają sprzęt zarówno podstawowy, jak i znacznie bardziej zaawansowany, np. kamery termowizyjne czy wilgotnościomierze.

Odbiór mieszkania Wrocław kontakt

Jak wygląda odbiór mieszkania we Wrocławiu? Proces ten zdecydowanie można nazwać wymagającym i trudnym do przeprowadzenia dla laika czy nawet osoby średniozaawansowanej w temacie nieruchomości. Na początku inspektor budowlany analizuje widoczne gołym okiem usterki, czyli np. porysowane okna, pęknięte ściany czy sufity, krzywa wylewka czy wykwity pleśni. Takie wady można zauważyć niemalże od razu, jeśli zna się temat nieruchomości, ale ten proces to dopiero wstęp do prawdziwej pracy inżyniera. Kiedy skończy wstępne oględziny, przechodzi do tych mniej rzucających się w oczy kwestii, czyli np. źle osadzonych drzwi, uciekającego z rur ciepła czy niesprawnej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Następnie sprawdza części przynależne, czyli np. stan garażu czy komórki lokatorskiej, aby i tam wykryć ewentualne wady. Po swojej pracy rzeczoznawca przygotowuje dokładny raport z tego, co wykrył, który jest podstawą do rozmów z deweloperem.

Profesjonalny odbiór mieszkania Wrocław 

Końcowym etapem odbioru jest protokół. Inżynier dokładnie poinstruuje Cię, co do jego podpisania i wyrazi na to swoją aprobatę lub nie. Dlaczego? Otóż jeśli podpiszesz protokół zanim deweloper zniweluje znalezione usterki, może okazać się, że już nigdy więcej go nie zobaczysz lub naprawa będzie przekładana w nieskończoność. Dlatego właśnie nigdy nie można podpisać dokumentu, który poświadcza nieprawdę (w  tym przypadku, że mieszkanie jest w porządku, jeśli występują jakieś wady).

Szukasz specjalistów do odbioru mieszkania we Wrocławiu? Zadzwoń do nas!

2022-02-01 (aktualizacja: 2022-05-05)


autor posta Marianna Skała

Artykuł autorstwa

Marianna Skała


Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 19 opinii.

Potrzebujesz odbioru technicznego? Zarezerwuj odbiór